صدای راستین خاطرات و یادگارهای ملت ایران
info@cafenostal.com

بهروز كريمى ملقب به "پريستو": شعبده بازى براى تمام فصول

بهروز کریمی ملقب به "پریستو" و پدر شعبده بازی ایران، او هنرمند سرشناس، شعبده‌باز، هیپنوتیزور، بازیگر، عروسک گردان و از قديمى ترين استند آپ کمدین هاى ایرانی است.
بهروز در دوم فروردین ماه هزار و سيصد و سى و چهار خورشيدى در آبادان به دنیا آمد، نام هنری "پریستو" Pristo را براى خودش برگزيد. او كه پدر شعبده بازی ایران شناخته می‌شود، توانسته است به عضویت انجمن شعبده بازان بین‌المللی و مؤسسه هنرمندان پیشکسوت در بیاید. کریمی از کودکی شعبده بازی و تردستی را بدون کمک مربی فرا گرفت و نخستین اجرای خود را در سن هشت سالگی در زادگاهش آبادان به نمایش گذاشت. او در سن چهارده سالگی راهی کشور کویت شد و برای اولین بار در یک سیرک بزرگ شروع به اجرای برنامه کرد.
 
از بزرگترین افتخارات بهروز کریمی، به‌ دست آوردن رتبه دوم جهانی در رشته "کمدی شعبده" است که در سال هفتاد خورشيدى در "فستیوال شعبده بازان جهان"، در سوئیس و با حضور شعبده بازان بزرگی همچون "دیوید کاپرفیلد" برگزار شد. کریمی درسال هزار و سيصد و پنجاه و يك خورشيدى با دیدن "شعبده‌های ذهنی" (Mental Magic) وارد این عرصه شد و توانست با تمرکز قاشق و چنگال را خم کند، شیشه را بشکند و همچنین نبض خودرا متوقف نماید. کریمی در سال هزار و سيصد و پنجاه و دو خورشيدى توسط یک شعبده باز آمریکایی به نام "جو بریکی" به "انجمن شعبده بازان بین‌المللی" در آمریکا راه یافت. کریمی تنها شعبده بازی است که در برنامه‌های رادیویی برای شنوندگان به ویژه روشن دلان نابینا برنامه اجرا می‌کند.
 
از نوستالژيك ترين، به يادماندنى ترين و محبوب ‌ترین نمایش‌های او در تلویزیون می‌توان به ایفای نقش "نهان و آشکار" در سریال ،هوشیار و بیدار" اشاره کرد. از تردستی‌های دیگر او می‌توان به نمایش "رانندگی با چشمان بسته در اتوبان تهران کرج" و "متوقف نمودن نبض "خود در بیمارستان امیر اعلم تهران اشاره نمود. وی نزدیک به بيست سال است که مسئولیت "کانون سرگرمی‌های نمایشی ایران" را به عهده دارد.
 

بهروز كريمي و ديويد كاپرفيلد
 
 
بهروز كريمي و هرى بلك استون
 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
برچسب‌ها